З чого складається вікно? Схема і конструкція.

На дворі XXI століття, зараз навіть в маленьких речах конструктивних елементів і технологій застосовується стільки, що їх важко перерахувати. Так що ж говорити про такий важливий елемент, як вікна?

Давайте подивимося з яких частин складається сучасне металопластикове вікно.

shema-okna

Тепер докладніше про кожному пункті:

Віконна рама – це основний несучий елемент всієї конструкції, який вмонтований у віконний отвір. Виготовляється зі спеціального віконного профілю, який може відрізнятися за характеристиками залежно від моделі. Багато що про профіль може сказати кількість камер. Наприклад: трикамерний профіль Steko S300 відрізняється хорошим співвідношенням ціни і якості, але поступається за характеристиками, а пятикамерний S500 буде набагато «тепліше», а й дорожче.

pvc-okna

Основний матеріал виготовлення – полівінілхлорид, він же ПВХ – матеріал з прекрасним поєднанням міцності, надійності і вартості. Профіль ПВХ у хороших виробників виготовляється зі спеціальних гранул первинної переробки, завдяки чому вікна не піддаються впливу часу і завжди зберігають свій білосніжний зовнішній вигляд. Якщо використовувати перероблений пластик – вікна через кілька ліз помітно пожовтіє, що ми бачимо на бюджетних вікнах деяких конкурентів.

Стулка – це частина вікна. Саме через неї в квартиру входить чисте свіже повітря. Вона зроблена зі спеціального створочного профілю, який за характеристиками максимально відповідає профілю рами, але відрізняється за формою і конструкції.

armir-profil-okna

Армуючий профіль (армується) – це сталевий оцинкований профіль, який вставляється в раму і стулку для додання жеткості конструкції. Незважаючи на те, що пластик дуже стійкий і міцний, без армуючих він би дуже погано тримав форму і бовтався як хотів, так як великий розмір конструкції дає про себе знати. У стулці використовується П-подібний армується, а в рамі – квадратний.

«Глухар» (глухий склопакет) – це суцільне скління. Там немає стулки, так що склопакет змонтований прямо на раму. Глухар дає більше освітлення та інсоляції ніж стулка, однак, він абсолютно не забезпечує вентиляцію. Власне тому він і глухий.

Імпост – якщо ваше вікно складається з декількох частин, то воно розділене стійкою, в яку впираються стулки або глухар, це і є імпост. У двох словах, це частина несучої конструкції вікна, яка додає жорсткість і дозволяє зонувати її частини.

Штапик – функціональні планки, які утримують склопакет на своєму місці. Вони щільно замикаються на раму і формують з неї, умовно, одне ціле.

Ущільнювач – дуже важлива частина віконної конструкції, яка відповідає за щільність прилягання стулки до рами. Хороший ущільнювач запобігає вільний обмін повітрям між вашим будинком і навколишнім середовищем. Ущільнювач завжди прокладений по периметру склопакету і по краю стику між рамою і склопакетом. Від його характеристик і стійкості до старіння залежить дуже багато чого.

Фурнітура – це набір різноманітних рухливих механізмів вікна. Вони відповідають за щільність прилягання стулки, захищеність від злому, вентиляцію і безліч інших важливих показників. Саме від фурнітури залежать варіанти відкривання вікна.

otkryvanie-okna

Склопакет – основний елемент вікна, що складається з декількох стекол, які зібрані в одну конструкцію. Заповнення склопакета може бути найрізноманітнішим, так як товщина скла варіюється, існують різні покриття і варіанти тонування. У нашому випадку склопакети можуть бути однокамерними і двокамерними. Більш того, всі склопакети супроводжуються не зовсім зрозумілою для кінцевого споживача формулою на кшталт 6м-8-4-10-4i. Не всі розуміють що це означає, давайте спробуємо розігнути:

6м – значить, що перше скло в пакеті товщиною 6 мм і покрито мультифункційним напиленням.
8 – це відстань між першим склом і другим.
4 – це товщина другого скла. Відсутність буквених маркувань значить, що це просто скло.
10 – це знову відстань між стеклами.
4i – це товщина останнього скла (яке встановлено з боку квартири) і позначка про те, що це скло енергозберігаюче.

З цієї формули ми з’ясували, що наш склопакет двокамерний і в ньому встановлені спеціальні скла для підвищення рівня опору теплопередачі і захисту від сонця. Формула однокамерного склопакета буде виглядати якось ось так: 4-10-4i. Залежно від замовлених комплектуючих конфігурація може змінюватися.

ДІЗНАЙТЕСЯ ВАРТІСТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ!

+38 (044) 2214897

+38 (068) 8503897

+38 (095) 1394897

+38 (073) 0466897

... або залиште свій номер телефону - ми зв'яжемося з Вами:

Поля, помеченные знаком * обязательны к заполнению